fbpx
duvar baskı makinesi özellikleri

3D Duvar Yazıcısı Özellikleri

Table of Contents

3D Duvar Yazıcısı Özellikleri

Bu yazımızda günümüzün hype konusu olan 3D duvar yazıcısı özelliklerinden bahsedeceğiz. Teknoloji gelişmeye devam ederken, insanlar için her zaman yeni ve şaşırtıcı bir şeyler olacaktır. 3D duvar yazıcısı da bu ilginç teknolojilerden biri. İnsanlar bunun ne olduğunu ve bu makinelerin nasıl çalıştığını anlamakta zorlanabilirler. Biz de sizi bu makine hakkında bilgilendirmeye karar verdik.

3D duvar yazıcıları teknolojinin her alanda ne kadar geliştiğinin kanıtıdır. Hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan 3D duvar yazıcıları ile birçok obje yapılabilmektedir. Üç boyutlu baskı işlevi, dijital ortamda hazırlanan üç boyutlu bir dosyadan üç boyutlu katı nesneler üretme işlemidir. Üç boyutlu yazıcılar tüm bu süreçteki kusursuz performansları ile dünyadaki tüm üretim süreçlerini ele geçirmeye adaydır.

3D Duvar Yazıcıları Nasıl Çalışır?

3D yazıcı aynı zamanda bilgisayar verilerini gerçek somut nesnelere dönüştürebilen bir makinedir. Bu makineler karmaşık geometrilere sahip parçaları bile oldukça kolay bir şekilde üretebilmektedir.

Üç boyutlu baskı işlemini gerçekleştirmek için öncelikle üretilecek parça ya da parçaların üç boyutlu tasarım programları ya da üç boyutlu tarama sistemleri yardımıyla bilgisayar verileri oluşturulur. Daha sonra modellenen parça genellikle STL dosyası olarak kaydedilir. Daha sonra 3D yazıcı kontrol programına aktarılır. Model, 3D yazıcı kontrol programında katmanlar halinde dilimlenir. Bu şekilde “G kodu” dosyası oluşturulabilir. Daha sonra “G code” dosyası bir hafıza kartı yardımıyla veya doğrudan bilgisayar bağlantısı ile 3D yazıcıya aktarılır. Son olarak baskı işlemi gerçekleştirilir.

Üç boyutlu baskı işleminde üretilen nesne katmanlar halinde, üst üste ve birbiri ardına oluşur. Bu katmanları oluşturmak için farklı yöntemler kullanmak da mümkündür. Bu yöntemler eritilmiş plastik, stereolitografi, lazer sinterleme gibi yöntemlerdir.

3D Yazıcı Çeşitleri

3D yazıcıların kartezyen yazıcı, delta yazıcı ve core xy yazıcı gibi çeşitleri vardır. Kartezyen mantığıyla çalışan üç boyutlu yazıcılar genellikle bilgisayar kontrollü xyz kartezyen platformuna bağlı termoplastik enjektörden oluşur. Bu yazıcıların iskeletleri çelik çubuk veya profillerden yapılır. Bağlantı elemanları ise ya geleneksel yollarla kullanılan ya da başka bir üç boyutlu yazıcı tarafından imal edilen plastik parçalardır.

X ve Y eksenindeki hareketler eksantrik zamanlama kayışı tarafından sağlanırken, Z eksenindeki hareket vidalı miller kullanan iki step motor tarafından kontrol edilir. Kartezyen 3D yazıcı aşağıdaki şekilde gösterilmiştir.

3D Duvar Yazıcısı

3D duvar yazıcısı özelliklerinden bahsetmeye başlamadan önce 3D duvar yazıcılarından bahsedelim. 3D duvar yazıcısı teknolojisi ile duvar ve zemin gibi dikey yüzeyler üzerinde üç boyutlu tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde yüzeylere doğrudan uygulama yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Bu yüzden birçok kişi bu makinelerle evlerine ya da ofislerine aksesuar yapmaya karar verdi.

3D duvar yazıcıları iç mimarlar için kullanışlıdır. Çünkü müşterileri için benzersiz tasarımlar yapmak için bu makineleri kullanıyorlar. Dolayısıyla bu makinelerin birçok sektörde yeni bir dönem başlattığını söyleyebiliriz.

3D duvar yazıcısının ne olduğundan bahsettiğimiz gibi, şimdi makineleri daha yakından tanımanın zamanı geldi. Size 3D duvar yazıcısı özellikleri hakkında bazı spesifik bilgiler verelim.

3D Duvar Yazıcısı Özellikleri Nelerdir?

Bu makinelerin en önemli özelliği ise üretim sürecini yepyeni bir seviyeye taşımaya aday olmaları. İnsan gücüne olan ihtiyacın her geçen yıl azaldığı son yıllarda 3D duvar yazıcıları da bu süreci hızlandıran etkenlerden biri. Ancak bu teknoloji şimdilik sorunsuz ilerlese de ileride ne gibi sorunlarla karşılaşılacağı bilinmiyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır, makinemiz portatif ve demontedir. Çok kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Sadece 15 dakikada Tudox Wall Printer’ı kurabilir, baskı yapabilirsiniz.

Wall Printer için UV mürekkebi kullanılmaktadır.

Neredeyse tüm baskı yüzeylerine çalışma yapabilirsiniz. Ahşap, cam, metal, alçı ve seramik gibi her alanda kullabilirsiniz.

Uygulanan yüzeyin renk yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. 1 litre mürekkep ile ortalama 60-70 metrekare alana baskı yapabilirsiniz.

Duvar yüzeyinde iç mekan için; ortalama 4-8 yıl, dış mekan için ortalama; 2,4 yıl arası kalıcıdır.

Okul, otel, restoran, cafe, klinik ve daha bir çok yere iş yapabilirsiniz.

Evet, A’dan Z’ye detaylı ve yoğun bir eğitim sürecimiz bulunmaktadır. Bizlerle her konuda iletişime geçebileceğinizi unutmayın.

Bizim için müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir. Başınıza gelebilecek her türlü olumsuzlukta Tudox Wall Printer ekibi olarak yanınızdayız. Bu sektörde eşi benzeri görülmemiş bir teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır.

Tudox Wall Printer üretici bir firmadır ve her türlü yedek parça, mürekkep satışı yapmaktayız

Bizleri ister arayın, ister WhatsApp’tan yazın ya da mail atın. Fiyat teklifimizi size gün içinde iletiyor detayları tarafınıza hızlıca iletiyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

uv duvar baskı makinesi

Duvar Baskı Makinesi BK

Birleşik Krallık’ta Duvar Baskı Makinesi Hakkında Birleşik Krallık’ta duvar baskı makinesi kullanımı oldukça önemlidir. Bu teknolojik cihazlar, iç dekorasyonu ve

Daha Fazla »
Ink Wall Printer Machine

Duvar Yazıcısı

Tudox Duvar Yazıcısı: Dijital Dünyanın Duvar Sanatına Katkısı Duvar yazıcısı, duvarlara dijital baskı yapabilen özel bir cihazdır. Geleneksel duvar boyama

Daha Fazla »
Daha fazla gönderi bulunamadı.

Daha fazla içerik, kampanya ve etkinliklerden haberdar olmak için
bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz.

 

@tudox_wall_printer

0

Teklif Alın

Formu doldurun, istediğiniz ürün veya ürünler için teklif alın.